Těsná prohra v Olomouci

9. srpna 2012 v 23:31 |  HC Hradec Králové
Dnes vyjel Hradec do Olomouce ke svému třetímu přípravnému zápasu. Zatím má na kontě prohru v Benátkách a remízu s Jihlavou. První letošní výhry se nedočkal ani v Olomouci. S tamní Morou prohrál 5:4. Hodně prostoru dostali mladí hráči. V první třetině padla na obou stranách jedna branka. Jako první se prosadila Olomouc a vyrovnat dokázal Zdeněk Kubica. Druhou část vyhrála Mora 3:1, kdy jediný gól Hradce vstřelil Šimon Macháň. V 55. minutě zvýšil olomoucký Kucharczyk na 5:2 a utkání se zdálo u konce. Hradec ale skoro zopakoval vyrovnání s Duklou, protože se do konce třetiny ještě stihl prosadit Jan Berger a Vladislav Kubeš. Hradec tedy nakonec v olomoucké plechárně prohrál 5:4. V brance Hradce se představil mladý brankář Mahdal. Na stadion v Olmouci si našlo cestu 341 fanoušků, což je poměrně dobré číslo. Asi si fanoušci užívají hokeje bez strachu o omrzliny, jak tomu bývá v zimních měsících :-)

Příští zápas hrajeme příští úterý s Boleslaví. Proti Hradci se tak v dresu Mladé Boleslavi postaví Martin Koudelka, který v Hradci strávil mnoho let a minulý rok byl i kapitánem. Bude se hrát opět v Pardubicích. Okresní soud dnes měl konečně rozhodnout, ale nerozhodl a případ předal do Brna, takže se spor a soudní tahanice prodlužují. Není tedy vůbec jisté, jestli bude led do začátku ligy. A-tým má poměrně dobré podmínky, může trénovat i hrát v nedalekých Pardubicích. Mládežnické kategorie ale trénují v Nymburce, což je problém především časově pro rodiče... doufejme, že se spor co nejdříve vyřeší alespoň do té fáze, že bude v Hradci na zimním stadionu led. Klub v této kauze slouží jako rukojmí a nejvíce trpí mladí hokejisté a jejich rodiče...