Drak rozsápal Lva

16. srpna 2012 v 21:36 |  HC Hradec Králové
V tradiční české pověsti o Bruncvíkovi sice lev porazil draka, ale ne všechny příběhy mají dobrý konec. Dnes zvítězila saň. Na druhou stranu draci z pověsí mají obvykle sedm hlav, tato jich měla 21 plus náhradníka Štůralu na lavičce :-) Tento alegorický úvod neznamená nic jiného, než další porážku Královských Lvů. Hradec zatím v přípravě nevyhrál žádný zápas, ale snad bude platit pravidlo "těžce na cvičišti, lehce na bojišti". Zápas začal nadějně, již v 3. minutě dal v přesilovce gól Vít Budínský. V půlce zápasu ale dával Brunec (díky němu mě napadl Bruncvík) svůj druhý gól a obrátil zápas na 2:1 pro Šumperk. Ve 34. minutě ale vyrovnal obránce Milan Karlíček a stav byl 2:2. Šumperk se ale v 50. minutě znovu dostal do vedení díky gólu Půhoného a udržel ho až do konce zápasu. Konečný výsledek zápasu tedy je 3:2 a Hradec stále čeká na první výhru. Zatím ale žádná panika nehrozí, minulý rok se také Hradci v přípravě nedařilo a začátek ligy zvládl výborně.
Příští úterý se ale hraje odveda a doma (respektive v Pardubicích) by si jistě fanoušci přáli vidět první výhru.

Dobrá zpráva ale je, že do Hradce na 98 % půjde Petr Haluza, který minulou sezónu vyhrál kanadské bodování v Olomouci. Ten již Hradec zná, hrál zde v sezónách 2006/2007 a 2007/2008. Posilu ještě musí schválit představenstvo klubu, což by ale měla být jen formální záležitost.