Vítej, Jamajko a Katare

18. května 2012 v 16:01 |  Aktuálně z hokeje
IIHF (Mezinárodní hokejové federace) má dva nové členy - Jamajku a Katar. Tím se počet zemí, které patří do IIHF, zvýšil na 72 států. Jamajka má přibližně tři miliony obyvatel
a je to první stát z oblasti Karibiku, který se připojil k iihf. Oficiální počet hokejistů Jamajky je 20. Příští rok se nebudou žádných turnajů účastnit, ale od příštího roku by již měli. Mnoho Jamjčanů žije v USA nebo Kanadě a hrají hokej. Ti na Jamajku posílají hokejky a puky a někteří se tam vracejí. Dá se tedy předpokládat, že počet hokejistů se rozroste. I šéfové jamajského hokeje jsou Američané s jamajskými kořeny. Snem hokeje na Jamajce je olympiáda, kde by rádi dokázali podobný zázrak, jako jejich bobisté, o kterých byl dokonce natočen známí film Kokosy na sněhu. Jamajka na ZOH je zatím hodně velké sci-fi, stejně jako Jamajka v elitní skupině nebo dokonce dvizi. Hokej tam je na úplném počátku.

Další zemí, která se přidružila k velké hokejové rodině je Katar. To je malý arabský státeček, který má asi dva miliony obyvatel. Díky těžbě ropy je ale velice bohatý a bude se tam konat i MS ve fotbale v roce 2022. Z této oblasti již do iihf patří Spojené arabské emiráty a Kuvajt. Hlavně v Emirátech je hokej na velkém vzestupu, zájem dětí je nesrovnatelně vyšší než se dá pokrýt. Na vině je nedostatek ledových ploch, ale už se začalo stavět nekolik dalších a spousta jich jistě přibude. Zájem je v této oblasti celkem překvapiví, ale zájem o hokej tam je opravdu velký a to jak mezi běžnými lidmi, tak mezi bohatými šejky, kteří chtějí do Emirátů přivést slavnou KHL. Aby jsme se vrátili ke Kataru, tak je třeba říci, že hokej tam stejně jako na Jamajce teprve začíná, ale už je trochu napřed. Má 70 dospělých hokejistů a může se těšit podpoře okolních států, které hokej hrají. Jamajka se zase spoléhá na pomoc Ameriky a Kanady, kde spousta Jamajčanů žije a hokej hraje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama