7. den - skupina B

11. května 2012 v 8:50 |  MS 2012
Dánsko - Rusko 1:3 (1:2,0:1,0:0)

Dánsko je stále poslední a potřebuje sbírat body s favority. Získat alespoň bod byl cíl i v zápase s Ruskem. Už v 3. minutě dalo Rusko gól, ale za dvě minuty bylo vyrovnáno. Jenže v 14. minutě dal do té doby nevýrazný Malkin gól, který se po konci zápasu ukázal jako vítězný. Kalinin v druhé třetině zvýšil na 3:1 a následná snaha Dánů vyšla v niveč. Dánsko se tak stále musí prát o záchranu, což rozhodně nebyl jejich letošní cíl. Na toto utání zavítalyo 2.117 fanoušků.

Česko - Lotyšsko 3:1 (0:0,1:1,2:0)

Češi v tomto zápase potřebovali získat body a také zlepšit herní projev. To se ze začátku dařilo, ale pak přišel útlum. Lotyšsko dalo v 4. minutě druhé třetiny gól a vedlo. S odpovědí přišel v 9. minutě Milan Michálek a od vyrovnávacího gólu se hra velice zlepšila. Z týmu spadla deka, hráči začali dohrávat souboje, začali bruslit a hra konečně odpovídala hře týmu, který chce hrát o medaile. Vítězný gól dal v polovině 3. třetiny veterán a zároveň nováček Petr Nedvěd a chvíli potom přidal další gól kapitán Tomáš Plekanec. Vedení 3:1 si český tým podržel a může se radovat z bodů a hlavně z dobrého výkonu. 2.570 diváků vidělo živě tento zápas.