7. den - skupina A

11. května 2012 v 8:38 |  MS 2012
USA - Bělorusko 5:3 (2:1,1:1,2:1)

Bělorusko hodně doplatilo na zranění jejich hvězdného brankáře Kovala. Po tom, co Mezin pustil dva lehké góly došlo přece jenom ke střídání a Koval šel do brány. Tým se zvedl a začal Američany přehrávat. Z tohoto tlaku vyplynul na začátku druhé třetiny vyrovnávací gól na 2:2. Bělorusko dál zatápělo americké obraně, hlavně jejich první lajna (Grabovski, Kalyuzhny, Ugarov). Gól ale nedali, naopak hráči Ameriky jim dali gól do šatny a to Bělorusy zlomilo. Konečné skóre bylo 5:3 pro USA, na zápas zavítalo 7.441 diváků.

Francie - Finsko 1:7 (0:1,0:4,1:2)

Francie se v první třetině držela a dostala pouze jeden gól. V polovině druhé třetiny to bylo stále jen 0:1 a vypadalo to, že Francie uhraje konečně přijatelný výsledek. Pak se ale ukázala síla, rychlost a šikovnost finských útočníků a do konce třetiny nasypali do francouzské branky čtyři góly. V poslední třetině dalo Finsko další dva góly a alespoň jeden si dali i hráči Francie. Na utkání přišlo 12.957 fanoušků.