5. den - skupina B

9. května 2012 v 16:28 |  MS 2012
Lotyšsko - Itálie 5:0 (1:0,2:0,2:0)

Lotyšsko zatím hraje velice dobře. S Itálií vyhrálo bez problémů 5:0 a jsou vážnými konkurenty Česka na čtvrtfinále. Zítra od 16:15 se hraje zápas Česko - Lotyšsko a pro oba týmy to bude veledůležitý zápas, takže se dá očekávat nasazení všech hráčů.
Na zápas přišly 2.785 diváků. V podstatě byli na stadionu jenom Lotyši.

Rusko - Německo 2:0 (1:0,0:0,0:1)

Napínavý večerní zápas se odehrál v hale Globen. Rusové dlouho nemohli najít klíč k přechodu do útoku, v kterém jim úporně bránili houževnatí Němci. Velkou smůlu mělo Německo, když se 9 vteřin před koncem první třetiny prosadil N. Zherdev. V druhé třetině se Němci snažili dát gól, vypracovali si slibné šance, ale gól nedali. Až v polovině třetí třetiny opět udeřilo Rusko a dalo gól na 2:0. Tímto poměrem skončil i celý zápas. Na večerní utkání přišly 2.897 diváků. Naštěstí to byli pouze Rusové a nebo Němci a atmosféra byla aspoň trochu hlučnější, než bývá v Globenu zvykem.