5. den - skupina A

9. května 2012 v 9:33 |  MS 2012
Bělorusko - Kazachstán 3:2 (0:1,3:1,0:0)

Bělorusko byla jasný favorit a mělo jediný cíl - 3 body. To se sice nakonec povedlo, ale cesta k nim nebyla zdaleka tak lehká, jak si Bělorusové představovali. V 8. minutě druhé třetiny dával Krasnoslobodtsev svůj druhý gól v tomto zápase a Kazachstán vedl už 2:0. Bělorusové ale dokázali svoji hokejovou kvalitu a ještě do konce třetiny otočili zápas na 3:2. V třetí části už žádný gól nepadl a Bělorusko si připsalo povinné tři body. Návštěva zase bídná - 3,221 diváků.

Finsko - Švýcarsko 5:2 (1:0,2:2,2:0)

Když se švýcarského trenéra novináři ptali, jestli vidí čtvrtfinále nadějně, obořil se na ně, že Švýcarsko musí mít daleko vyšší cíle než jen čtvrtfinále. To je asi pravda, Švýcarsko mnoho let patří mezi špičku a trápí hokejové velmoce, jejich liga dosahuje vysoké úrovně, zájem fanoušků také, ale na výrazný úspěch reprezentace se stále čeká. V přípravě Švýcarsko dvakrát porazilo Švédsko a doma na generálce před MS sehráli pěkný zápas s Kanadou, kde prohráli pouze o jeden gól. Utkání Finsko - Švýcarsko nabídlo jeden z nejlepších zápasů. Hokej to byl tvrdý a vyrovnaný, oba soupeři byli dobře připraveni. Po dvou vyrovnaných třetinách byl stav 3:2 pro Finsko. V třetí třetině se ale dvakrát prosadil V. Filppula a strhl zápas na stranu Finska. Švýcaři se ale nemají za co stydět, s obhájci titulu sehráli kvalitní zápas. Na zápas dorazilo 12.448 fanoušků.