2. den - skupina A

6. května 2012 v 1:13 |  MS 2012
Švýcarsko - Kazachstán 5:1 (2:0,3:1,0:0)

Kazachstán je v elitní skupině nováček. Většinu týmu tvoří hráči Astany, která hraje KHL, v týmu jsou také hráči z jiných týmů KHL a domácí ligy. Švýcaři už spoustu let patří mezi stabilní špičku a tak byli jasní favorité. Tuto roli potvrdili a s Kazachstánem si poradili v poměru 5:1. Utkání přihlížela poměrně slušná návštěva 7.221 diváků.

Kanada - USA 4:5pp (1:1,1:1,2:2,0:1)

Severoamerické derby nabídlo parádní vyhecovaný hokej v zámořském stylu. Byl to pravděpodobně nejlepší zápas na turnaji. Utkání nabídlo rychlý hokej, plný střetů, gólů a zákroků golmanů. Po třech třetinách byl stav nerozhodný 4:4 a šlo se do prodloužení. V něm vstřelili hráči Ameriky gól a svého rivala z Kanady porazili. Na atraktivní zápas byla návštěva pouze 6.842 fanoušků.