1. den - skupina B

4. května 2012 v 23:00 |  MS 2012
Německo - Itálie 3:0 (1:0,1:0,1:0)

Itálie je nejslabší tým na mistrovství, naopak Německo se v posledních letech zařadilo do širší špičky a tomu odpovídal i průběh zápasu, který Německo v pohodě kontrolovalo a v každé třetině přidalo jednu branku. Itálie naopak ani jednu branku nevsítila a proto bylo konečné skóre 3:0 pro Německo. Na polední zápas dorazilo pouze 1.033 fanoušků. Zatímco ve Finsku je zájem o lístky poměrně značný, ve Švédsku mají s prodejem lístků problém. Lístky jsou drahé a prodávány v balíčcích, čímž se cena ještě zvyšuje.

Česko - Dánsko 2:0 (0:0,1:0,1:0)

Česko šlo do zápasu v roli favorita, ale jasné vítězství neočekával snad nikdo. Dánové mají letos velice silný tým, kde mají několik kvalitních hráčů z NHL, finské ligy a švédské Elitserien. V zápase byli Dánové důraznější a rychlejší. Naštěstí pět vteřin před koncem druhé třetiny vstřelil gól Aleš Hémský. Dánové byli lepší i v třetí třetině, ale gól dali češi. Tenkrát, který hrál povedený zápas dal tři minuty před koncem zápasu gól na 2:0. Na zápas dorazilo pouze 1.610 diváků.

Švédsko - Norsko 3:1 (1:0,1:1,1:0)

Švédové mají podobně jako třeba Kanada spoustu posil ze zámoří. Přesto hráli hokejisté Norska do poloviny zápasu vyrovnaný hokej a chvílemi dokonce hvězdné Švédsko přehrávali. S postupem času ale přestávali stačit vysokému tempu, které nastolili a nakonec prohráli 3:1. Globen Aréna byla konečně slušně zaplněna - návštěva byla 7.770. Nutno dodat, že hlasitější byli fanoušci z Norska.