1. den - skupina A

4. května 2012 v 21:54 |  MS 2012
USA - Francie 7:2 (1:1,3:1,3:0)

Očekával se jednoznačný zápas a to se také vyplnilo. Francie sice vedla, ale USA do konce třetiny vyrovnaly a v druhé třetině přidaly další dva góly do francouzské branky. V půlce druhé třetiny fracnouzi snížili na rozdíl jediného gólů, ale 22 vteřin před koncem 2. třetiny dali Američané gól a do šaten se šlo za stavu 4:2 pro USA. V závěrečné třetině přidali hráči Ameriky další tři góly a vyhráli přesvědčivě 7:2. Návštěva na tomto zápase byla 8.402 diváků.

Kanada - Slovensko 3:2 (1:2,2:1,0:1)

Kanada je největší favorit turnaje a kádr je plný hvězd z NHL. Kanada v posledních letech vždy vypadla ve čtvrfinále a hráči z NHL byli kritizováni pro nedostatek nasazení a nevýrazné výkony, letos to jede změnit tým nabitý kvalitními hráči z NHL. Jako první se jim do cesty postavilo Slovensko. To zdaleka nemá tolik hvězd, nejvýraznější hráči jsou kapitán Chára a útočník Šatan. Přesto sehráli naši východní sousedé vyrovnaný zápas, bohužel přes dobrý výkon nezískali ani bod. Návštěva bylo 6.400 fanoušků

Bělorusko - Finsko 0:1 (0:1,0:0,0:0)

V tomto zápase se očekávalo, že nejlepší bruslaři na světě z Finska vletí na Bělorusy a v prvním zápase před domácím publikem vysoko zvítězí. To se ale nestalo a zápase byl naprosto vyrovnaný. Rozhodla střela finského obránce 40 vteřin před koncem první třetiny. Od té doby se Bělorusko marně snažilo vyrovnat, a i když šancí mělo dostatek, štěstí jim nebylo nakloněna o prohrálo 1:0. Diváků přišlo 12.354, což je konečně slušné číslo a byla i slušná atmosféra.