O MS 2012

30. dubna 2012 v 12:18 |  MS 2012
Letošní MS v ledním hokeji se koná stejně jako příští rok ve Švédsku a Finsku. Oproti minulým sezónám se změnil hrací systém. Místo čtyř skupin po čtyřech týmech budou dvě skupiny po osmi týmech. Tento systém je lepší jak pro hokejisty, tak pro fanoušky. Skupina, v které hraje český tým se hraje ve Stockholmu, kde se odehraje i čtvrtfinále, ale případné semifinále se již přesune do Helsinek, kde probíhají poslední fáze šampionátu.

Ve skupině hrané ve Švédsku je vedle Česka také Rusko, domácí Švédsko, Německo, další severské země Dánsko a Norsko, svými fanoušky proslulé Lotyšsko a nováček z Itálie. Český tým zahajuje turnaj zápasem s Dánskem, Švédskem a Norskem, což je na začátek velice těžký los, protože tato trojice je velice nebezpečná a houževnatá, obzvlášť domácí Švédsko, které bude mít nejsilnější tým za poslední roky.

V Helsinkách bude hrát své zápasy domácí Finsko, které bude chtít doma obhájit mistrovský titul, letos velice silná Kanada a Amerika, Francie, nebezpečné Švýcarsko, letos dobře hrající Slovensko, Bělorusko a nováček elitní skupiny Kazachstán.

Letos se dá očekávat pokračování trendu posledních let, tedy velký vzestup hokejově slabších států, které v posledních letech hrají vyrovnané zápasy se špičkou a dokonce je i přehrávají a porážejí. Dá se tedy očekávat podobné překvapení, jako třeba Německo před dvěma lety, kdy byli malý krůček od účasti ve finále (a to by předešlou sezónu spadli do divize A, nebýt toho, že pořádali MS).

Další výrazný bod turnaje budou fanoušci. Obzvlášť Finové jsou známí svými fanoušky, kteří cestují po celé Evropě a doma si budou chtít užít domácí mistrovství. Kousek to budou mít také fanošuci Norska, Dánska a hlavně Ruska a Lotyšska, takže se dá očekávat překonání českého rekordu v návštěvnosti. K tomu pomůžou také větší arény v Helsinkách a Stockholmu. Na druhou stranu Česko bude pořádat MS v roce 2015 a fanoušci budou mít motivaci vzít si rekord zpět. Je možné že bude MS pořádáno společně se Slovenskem, což by bylo pro návštěvnost jedině plus, navíc by tím pádem u nás probíhalo i MS v roce 2019 nebo 2020, až ho bude pořádat Slovensko.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama