Duben 2012

HC České Budějovice

30. dubna 2012 v 20:48 Hokejoví fanoušci
Budějovický "motor" je v hokeji pojem, neboť se k němu váže dlouhá tradice. To také značí kvalitní diváckou základnu, která v Budějovicích určitě je. Návštěvy se obvykle pohybují v rozmezí čtyř až pěti tisíc. V kotli bývá přibližně 150 - 200 fanoušků, kteří se často prezentují choreografií. Známí jsou také svými trumpetisty, kteří neodmyslitelně patří k atmosféře v Budějovicích.
HC Pardubice

30. dubna 2012 v 20:41 Hokejoví fanoušci
Pardubice mají obrovskou hokejovou tradici, která se odráží i na jejich návštěvách, které patří dlouhodobě na první příčky. Na hokej do Pardubic se sjíždí fanoušci z celých Východních Čech, včetně sousedního Hradce Králové. Co se týče fandění, tak tam je velký, ale bohužel nevyužitý potenciál. Kotel je poměrně velký, bohužel se zdaleka nedá říct, že by fandili všichni a celkově není atmosféra v Pardubicích žádná sláva. Možná by pomohlo, kdyby se tam nějáká skupina fandění více ujmula, naučila lidi fandit, dělala choreografie, protože návštěvy a potenciál mají Pardubice velký. Na druhou stranu tam přesto atmosféra není úplně špatná a na důležité nebo vyhrocené zápasy se sejde hodně lidí, kteří se do fandění alepoň tlekáním zapojují a pak to není úplně špatné. Také výjezdy mají Pardubice poměrně dobré, ať už do o2 arény nebo na zápasy play-off, kdy cestují v celkem velkém počtu a příjde mi, že fandí lépe než doma. V kotli bývá přibližně 800 fanoušků.

HC Plzeň 1929

30. dubna 2012 v 15:31 Hokejoví fanoušci
Další klub z hokejového města je HC Plzeň 1929. V Plzni byla na hokeji vždy dobrá atmosféra, a s úspěchy posledních sezón se ještě zlepšila. Plzeňská ČEZ Aréna má kapacitu 8.211 míst a v kotli se schází 1 000 až 2 000 fanoušků. Společně s Kometou patří mezi špičku extraligy, co se fanoušků týče.Kometa Brno

30. dubna 2012 v 14:55 Hokejoví fanoušci
Fanoušci Komety Brno jsou proslulí po celé republice. A není se čemu divit, v současné době nejsou v Česku lepší fanoušci ani v hokeji, ani ve fotbale. Nevýhodou Brna je hala Rondo, která má kapacitu 7200, což je žalostně málo oproti zájmu o lístky. Na některé zápasy není kapacita zcela využita, ale to pouze proto, že většina fanoušků má špatné zkušenosti a na zápas lístek nesehnali, proto raději zůstanou doma a zápas sledují na internetu. Brnu by slušela aréna alepoň pro 15.000 diváků, fanoušci by ji nejraději viděli na místě, kde dříve byla hala za Lužánkami.

Doma vytváří celý stadion pořádný hokejový kotel, kde se do fandění zapojuje doslova celý stadion a to i do běžných chorálů, což nemá nikde jinde v Česku obdoby. Fanoušci Komety byli vždy proslulí, novodobá éra Komety je spjata s postupem do 1. ligy, kdy Brno zachvátila hokejová horečka a i na 1. ligu chodil v podstatě plný stadion, i když Kometa nebyla na špici. Když se postupně dostávala výš a výš, zájem stále stoupal. Vystoupal až do té míry, že na finále první ligy byl enormní zájem o lístky (až 80.000). S postupem do extraligy tento trend samozřejmě pokračoval, Kometa tvoří stále nové chorály, na každý zápas dělá choreo, často přes celý stadion. I přes velké množství výjezdů i ve všední dny jich jezdí velký počet i na venkovní zápasy. Obzvlášť do o2 arény vždy jezdí ve velké množství, v dobré termíny až deset tisíc fanoušků.
Klikněte pro zobrazení původního (velkého) obrázku

Name: 45.jpg Views: 109 Size: 41.4 KB

O MS 2012

30. dubna 2012 v 12:18 MS 2012
Letošní MS v ledním hokeji se koná stejně jako příští rok ve Švédsku a Finsku. Oproti minulým sezónám se změnil hrací systém. Místo čtyř skupin po čtyřech týmech budou dvě skupiny po osmi týmech. Tento systém je lepší jak pro hokejisty, tak pro fanoušky. Skupina, v které hraje český tým se hraje ve Stockholmu, kde se odehraje i čtvrtfinále, ale případné semifinále se již přesune do Helsinek, kde probíhají poslední fáze šampionátu.

Ve skupině hrané ve Švédsku je vedle Česka také Rusko, domácí Švédsko, Německo, další severské země Dánsko a Norsko, svými fanoušky proslulé Lotyšsko a nováček z Itálie. Český tým zahajuje turnaj zápasem s Dánskem, Švédskem a Norskem, což je na začátek velice těžký los, protože tato trojice je velice nebezpečná a houževnatá, obzvlášť domácí Švédsko, které bude mít nejsilnější tým za poslední roky.

V Helsinkách bude hrát své zápasy domácí Finsko, které bude chtít doma obhájit mistrovský titul, letos velice silná Kanada a Amerika, Francie, nebezpečné Švýcarsko, letos dobře hrající Slovensko, Bělorusko a nováček elitní skupiny Kazachstán.

Letos se dá očekávat pokračování trendu posledních let, tedy velký vzestup hokejově slabších států, které v posledních letech hrají vyrovnané zápasy se špičkou a dokonce je i přehrávají a porážejí. Dá se tedy očekávat podobné překvapení, jako třeba Německo před dvěma lety, kdy byli malý krůček od účasti ve finále (a to by předešlou sezónu spadli do divize A, nebýt toho, že pořádali MS).

Další výrazný bod turnaje budou fanoušci. Obzvlášť Finové jsou známí svými fanoušky, kteří cestují po celé Evropě a doma si budou chtít užít domácí mistrovství. Kousek to budou mít také fanošuci Norska, Dánska a hlavně Ruska a Lotyšska, takže se dá očekávat překonání českého rekordu v návštěvnosti. K tomu pomůžou také větší arény v Helsinkách a Stockholmu. Na druhou stranu Česko bude pořádat MS v roce 2015 a fanoušci budou mít motivaci vzít si rekord zpět. Je možné že bude MS pořádáno společně se Slovenskem, což by bylo pro návštěvnost jedině plus, navíc by tím pádem u nás probíhalo i MS v roce 2019 nebo 2020, až ho bude pořádat Slovensko.